100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę w Sulistrowicach

W Święto 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę -11 listopada 2018 roku, z inicjatywy Państwa Kożuszków i Bogusi Wiśniewskiej, naszej Sołtys, odbył się koncert bardzo lubianych i znakomitych artystów Kamila Pawłowskiego i Marcina Sidora. Do Świetlicy zaproszono wszystkich mieszkańców Sulistrowic. Frekwencja dopisała. Przybyło ponad 70 mieszkańców i gości, aż zabrakło miejsc siedzących. Koncert rozpoczął się hymnem państwowym, który wszyscy obecni odśpiewali na stojąco. A potem Panowie Artyści z wielkim kunsztem wykonali wspaniałe Mazurki, Oberki, Polonezy i Polki oraz na specjalne życzenie – Czardasza, „100 lat” dla obecnej na koncercie Solenizantki i coś dla dzieci – melodię z „Pszczółki Mai”.

Dekorację sceny, nawiązującą do staropolskich klimatów, przygotowała niezastąpiona pani Anna Apathy wraz z mężem, panem Bogdanem. Na gości czekał poczęstunek w postaci 4 ciast, przygotowanych przez nasze mieszkanki i wielki baniak z grzanym winem.

Po koncercie część mieszkańców udała się do Baru u Marka i tam przy mocnym trunku wspólnie śpiewali pieśni niepodległościowe. To niewiarygodne, ale były tam też i tańce! Pan Bogdan poprowadził Poloneza z wymyślnymi figurami. Niektórzy do dzisiaj wspominają ten wyjątkowo uroczy wieczór….