Z pewnością wszyscy zauważyli, że przy wjeździe do naszej wsi stanął 10-tonowy monolit ozdobiony logiem – herbem Sulistrowic, ręcznie wykutym przez artystę ze Szklarskiej Poręby – Grzegorza Pawłowskiego.
W sobotę 7 listopada br. zostało uporządkowane otoczenie wokół Powitajki Sulistrowickiej. Została wyłożona włóknina oraz posadzone kosodrzewiny i trawy ozdobne. Brakuje nam kamieni do obłożenia włókniny, chroniącej głaz przed zarastaniem chwastami. Chodzi o płaskie kamienie serpentynitowe, średnicy około 20-30 cm.

Zachęcam, żeby każdy mieszkaniec Sulistrowic położył na czarnej włókninie swój kamień. Może być od spodu podpisany imieniem mieszkańca 🙂 Niech to będzie symboliczny wkład każdego, kto jest dumny, że mieszka w Sulistrowicach!
Wasza pomoc ocali naszą pracę i jednocześnie da poczucie osobistego udziału w tym projekcie. Powiedzcie o akcji swoim sąsiadom.

Moi Drodzy, przypominam, że funkcja sołtysa to funkcja społeczna. Poświęcam swój prywatny czas, żebyśmy mogli mieszkać w bezpiecznym i zadbanym miejscu. A Stowarzyszenie Sulistrowice i Koło Gospodyń Wiejskich zostały powołane, żebyśmy mogli pozyskać dodatkowe, zewnętrzne fundusze na projekty unijne. Ich wartość wielokrotnie przekroczyła fundusz sołecki, oferowany przez gminę!!!
Czy nie warto zrewanżować się w ten symboliczny sposób?

Historia powstania Powitajki Sulistrowickiej wraz z galerią zdjęć wkrótce na naszej stronie www.sulistrowice.info

Zapraszam do obejrzenia Powitajki Sulistrowickiej na żywo…. i koniecznie z kamieniami 🙂