Kapliczka została zbudowana w 1747 r. na planie prostokąta z miejscowego serpentynitu i cegły według projektu Antona Jaeckel. Wewnątrz budynku nad mensą ołtarzową widnieje obraz Matki Boskiej Ślężańskiej, po lewej stronie – kopia obrazu przestawiająca Ekstazę Świętego Franciszka, a po prawej – kopia obrazu Świętego Antoniego.

Barokowa Kapliczka Polna jest usytuowana w ustronnym zakątku nieużytkowanego gruntu. Można do niej podejść wykoszoną ścieżką wzdłuż Potoku Sulistrowickiego, stanowiącą przedłużenie ul. Miodowej w Sulistrowiczkach.

W 2016 r. za zgodą właściciela gruntu, grupa mieszkańców Sulistrowic wraz z przyjaciółmi, z własnych środków podjęła się gruntownego remontu zarośniętego, zdewastowanego i zawilgoconego obiektu. Renowacja trwała 2 lata. Uporządkowano i obsadzono ozdobną roślinnością przestrzeń koło Kapliczki. W trakcie prac remontowych u podnóża Kapliczki wytrysnęło źródełko, z którego nawet w mroźne dni wypływa woda.

W dniu 29 maja 2018 roku w obecności 50 osób, Ksiądz Jakub Bartczak dokonał uroczystego poświęcenia Kapliczki. Obecnie Kapliczka odwiedzana jest przez okolicznych Wiernych. Poniżej fotoreportaż z uroczystości poświęcenia zabytkowej Kapliczki.